Svatební zvyky

zvyky

Svatební zvyky bývají součástí zábavy během a po svatební hostině. Mezi hlavní zvyky patří společné jedení polévky, kdy jsou novomanželé svázání ubrusem a nevěsta oba krmí. Dalším zvykem je krájení svatebního dortu.

Je to první úkol pro novomanžele, který musejí zvládnout společně. Ještě před vstupem na svatební hostinu obyčejně číšník, který novomanžele vítá, podává první přípitek, kde je v jedné skleničce alkohol a v druhé pouze voda. Podle toho se zjistí kdo bude v manželství vůdčí typ.

Svatební zvyky online

Poté rozbije talířek, protože střepy znamenají štěstí a novomanželé je musí společně zamést. Někdo společně s talířkem pustí také několik mincí aby bylo v manželství dost peněz. Než začnou všichni tancovat měly by taneční zábavu zahájit novomanželé prvním společným tancem.

Svatební zvyky zdarma

Ostatní svatebčané kolem nich utvoří kruh a následně se střídají a přidávají se. Dalším tradičním zvykem je házení kytice. Všechny svobodné ženy se shromáždí a která svatební kytici chytí do roka se provdá. Zvykem je také přenášení novomanželky přes práh. Někdy ženich přenáší nevěstu do již do restaurace a jindy až do jejich nového bytu. Dalšími zvyky pak jsou například únos nevěsty, házení rýže, apod.

Hodnocení článku Svatební zvyky: Top Články

Tagy: Zvyky Svatebni Tradice Masopustni Lidove Velikonocni Obyceje Masopust Stredoveke Velikonoce Hane

Překlepy: tvyky gvyky hvyky uvyky zzvyky vyky svyky yvyky zcyky zfyky zgyky zbyky zvvyky zyky zwyky zvaky zvsky zvxky zvyyky zvky zviky zvzky zvyjy zvyiy zvyoy zvyly zvymy zvykky zvyy zvycy zvyka zvyks zvykx zvykyy zvyk zvyki zvykz


Vyhledávání:


Nejzajímavější: